KARGO VE TESLİMAT

Sitemizde alışveriş yaptıktan sonra en geç 2 iş gününde (stoğu olmayan ürünlerde ise bu süre 3 iş günüdür) paketiniz kargoya verilir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra bulunduğunuz şehre ve ilçeye göre PTT Kargo, Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile 2-7 gün içerisinde dağıtım yapılmaktadır. Aksaklık yaşamanız durumunda kargo takip numaranız ile durumu mail yoluyla (info@cekirdekyayinevi.org) iletişim kanallarımızdan firmamıza iletebilirsiniz. Köy dağıtımına tabii olan siparişler için süreç değişiklik gösterebilmektedir. Güncel durumda bazı şehirlerde salgın artışına bağlı olarak kargo teslimatlarında gecikmeler yaşanabilir.

Bizimle yazılı olarak sitemizin en alt kısmında “İletişim” alanından mesaj yoluyla,

Sosyal medya hesaplarımızdan DM yoluyla,

info@cekirdekyayinevi.org e-mail hesabımıza e-mail göndererek

0552 422 0 321 numaralı WhatsApp hattımıza mesaj atarak

iletişim kurabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturduktan sonra ‘’kapıda ödeme’’ seçeneğini işaretlediğinizde gerekli bilgiler ekranınızda görünecektir.  Kapıda ödeme bedeli sipariş ve kargo tutarı haricinde 5 TL’dir.

Sipariş ya da ürün bazında iptal işlemi site üzerinden tarafınızca yapılamamaktadır. İptal talebinizi yazılı veya sesli iletişim kanallarından sipariş numaranızı da belirterek tarafımıza açık şekilde bayan etmeniz yeterli olacaktır. Siparişinizdeki ürünlerde de ürün bazında eksiltme yapabilmekteyiz ancak siparişinize ürün ilavesi yapamamaktayız.

– Kargo takip numaranız; siparişiniz kargoya verildiğinde ilgili kargo şirketi tarafından SMS olarak iletilmektedir. Aynı zamanda firmamız tarafınıza mail yolu ile bilgilendirme yapmaktadır. Kargo şirketinin gönderi takip sayfasında yada siparişlerim bölümünde kargo takip numaranızı ve kargo detayınızı görüntüleyebilirsiniz.

 

ÖDEME YÖNTEMİ

Ödeme yöntemi olarak kullandığımız firma Shopier’dir. Shopier Tübitak ve Sabancı Girişimcilik destekli bir ödeme platformudur.

İade konusunda bizimle iletişime geçtikten en geç 2 iş gününde iade işlemi tarafınıza yapılır. Bankanın yoğunluk durumuna göre iadenin hesabınıza yansıması değişkenlik gösterebilir.

Sitemizde banka havalesi ile sipariş oluşturulamamaktadır.

Ödeme esnasında en sık aldığımız sorun güvenlik şifresinin telefona gitmemesidir. Bu durumun temel nedeni ise: google geçmişiniz ve tarayıcı çerezleridir. Bu sorunu gidermek için; google geçmişinizi temizleyebilir ya da farklı bir cihazdan satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda ödemeli siparişlerinizde hem banka hem kargo firması ekstra komisyon almaktadır.