Genel

TEMBELLİKLE BAŞ ETME YOLLARI

  1. Başarısızlıktan korkmayın!

Olabilecek tüm olasılıkları ve tüm kötü senaryoları düşünün. Unutmayın; başarısız olsanız dahi bir şey kazanacaksınız. Bu da deneyim olacak. Ayrıca güçlü ve cesaretli bir duruş sergilemiş olacaksınız.


  1. Zamana değil göreve odaklanın.

Yapacağınız işin ne kadar kısa sürdüğüne değil, ne yapmanız gerektiğine odaklanırsanız daha çok motive olur ve daha fazla iş yapmak istersiniz.


  1. Net bir hedefiniz olsun

Neyi neden yaptığınızı bilin. Sizi gerçekten neyin mutlu edeceğini bulun ve onu bir hedef olarak belirleyin. Ona ulaşmak için elinizden geleni yapın. Başarıya ulaştığınız geleceği düşünün.

  1. Yapılacaklar listesi oluşturun.

En zor adım her zaman işe başlamaktır. Sizi nelerin beklediğini ve bunları yapmak için neye ihtiyaç duyduğunuzu bir kağıda yazın. Yapılacaklar listesi işe başlamanızı kolaylaştırır.

  1. Gereksiz yere söz vermeyin.

Üzerinize aldığınız fazladan her iş motivasyonunuzu daha da düşürür. Hayır demeyi öğrenmeli ve biraz kendinize odaklanmalısınız.

  1. Gününüzü planlayın.

Planlı bir gün en verimli gündür. Kalktığınız andan itibaren neler yapmanız gerektiğini gözden geçirin. En üretken olduğunuz zaman dilimini bulun. Bu saate göre gününüzü organize edin.

  1. Planlarınıza uyduğunuz takdirde kendinizi ödüllendirin.

Kendinize günlük ve haftalık hedefler koyun. Bu hedefleri yerine getirdiğiniz takdirde kendinizi ödüllendirin. Yapmaktan zevk aldığınız şeyleri yapın.

  1. Yorulduğunuzda pes etmeyin dinlenin.

Çekirdek Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir